Sztukateria zewnętrzna

Sztukateria zewnętrzna styropianowa

Sztukateria elewacyjna okienna to grupa komponentów, które umieszczamy wokół okien czy na ramach okiennych. Do tych produktów zaliczamy między innymi listwy wokółokienne, zworniki, gzymsy ozdobne czy wsporniki. Wykonujemy profile ze styropianu Eps 200 które później powlekamy warstwą żywicy akrylowej z dodatkiem mielonego białego marmuru. Listwy wokółokienne umożliwiają precyzyjne wykonanie okładziny elewacyjnej bez konieczności cięcia kamienia lub innego materiału. Zworniki i gzymsy ozdobne nadają całości solidny i estetyczny wygląd, a także chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wsporniki są niezbędne do utrzymania całej konstrukcji w jednym miejscu oraz zapewnienia jej stabilności.

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo szeroki wybór produktów ze styropianu Eps 200. Dzięki temu możemy zapewnić naszym klientom estetyczny i solidny wygląd ich elewacji. Ponadto, oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiednich produktów.
Gzymsy

Gzymsy

Gzymsy
Listwy okienne

Listwy okienne

Listwy okienne umożliwiają precyzyjne wykonanie okładziny elewacyjnej bez konieczności cięcia kamienia lub innego materiału. Wykonujemy profile okienne ze styropianu Eps 200 które później powlekamy warstwą żywicy akrylowej z dodatkiem mielonego, białego marmuru. Dzięki temu możemy zapewnić naszym klientom estetyczny i solidny wygląd ich elewacji.

Listwy okienne
Listwy podparapetowe

Listwy podparapetowe

Listwy podparapetowe

Sztukateria elewacyjna zewnętrzna

Wymarzony dom. Słysząc to hasło chyba każdemu z nas pojawia się w głowie obraz budynku, domu naszych marzeń. Czy zastanawialiśmy się kiedyś nad tym, co składa się na to wyobrażenie? Co dokładnie sprawia, że niektóre budynki podobają nam się bardziej, robią na nas niezapomniane wrażenie, sprawiają, że przyjemnie jest je podziwiać? Możliwe, że wszystko zależy od szczegółów, od drobnych elementów, które tworzą niezapomniane oryginalne fasady o unikalnym charakterze. Możliwe, że te szczegóły, które tak przyciągają naszą uwagę, to właśnie sztukateria elewacyjna.

 

Sztukateria zewnętrzna – jak dobrać?

Elementy sztukaterii na zewnątrz budynku sprawiają, że elewacja wydaje się estetyczna, wykończona z precyzją i dbałością. Poza tym pełnią funkcję ochronną dla elewacji. Sztukaterie ścienne zewnętrzne, takie jak gzymsy, czy listwy, umieszczone nad oknami, chronią okna przed ściekającą wodą, bonie chronią krawędzie budynku, a każdy inny element sztukaterii elewacyjnej zewnętrznej, może posłużyć do zakrycia niedoskonałości w wykończeniu budynku.

Sztukateria na elewacji oczywiście nie musi nam się kojarzyć z finezyjnymi, przeładowanymi, barokowymi zdobieniami- możemy postawić na minimalistyczną nowoczesną sztukaterię zewnętrzną. Klasyczne listwy i gzymsy wspaniale obramują nasze okna, czy drzwi, a fasety pomiędzy podbitką dachową, a ścianą sprawią, ze budynek optycznie będzie wydawał się wyższy.

W pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić, gdzie umieścić dekory na elewację ze względów praktycznych. Może potrzebujemy zakryć za pomocą sztukaterii styropianowej zewnętrznej pewne wady, czy nierówności budynku?

Później spójrzmy czysto pod względem estetycznym – tak aby nie przeładować, a pięknie dopełnić zewnętrze sztukaterią elewacyjną. Na pewno warto dodatkowo ozdobić okna i drzwi gzymsami, listwami i ukoronować zwornikami. Świetnie sprawdzają się też wsporniki, zwłaszcza te pod parapetami.

Warto też użyć sztukaterii elewacyjnej na niezagospodarowanych płaszczyznach. W ten sposób sprawimy, że bryła stanie się ciekawsza.

Oczywiście charakter sztukaterii zewnętrznej powinien współgrać z estetyką budynku. Możemy sobie pozwolić na więcej dekoru na elewacji budynku w stylu dworskim. Przy minimalistycznych budynkach wspaniale sprawdzą się proste, nienarzucające się wzory, które dodadzą elegancji.

 

Rodzaje sztukaterii zewnętrznej

Sztukateria elewacyjna zdobiła budynki już od starożytności. Dawniej był to luksus zarezerwowany jedynie dla najzamożniejszych, gdyż gipsowe elementy sztukaterii zewnętrznej były niezwykle kosztowne. Dziś jednak sztukateria zewnętrzna nowoczesna jest nie tylko dostępna praktycznie dla każdego, ale też charakteryzuje się wysoką jakością użytych materiałów. Do wykonania elementów używamy styropianu Eps 200, który następnie zabezpieczmy warstwą żywicy akrylowej z dodatkiem zmielonego marmuru. Nasza technika pozwala precyzyjnie dopasować i umieścić sztukaterię na elewacji. To eleganckie rozwiązanie doskonale sprawdza się na długie lata.

Włókienne listwy okalają okna, ozdabiają przestrzenie między nimi, drzwi i ściany.

Zworniki to dekoracje umieszczane nad drzwiami, czy oknami w centralnym punkcie opaski.

Gzymsy montowane nad oknami, czy nad drzwiami, chronią je przed ściekającą wodą.

Wsporniki to elementy umacniające opaski okien, czy drzwi, montowane są także pod parapetami. Zapewniają stabilność konstrukcji.

Bonie montowane są na krawędziach budynków w celach dekoracyjnych oraz ochronnych.

Fasety umieszczane są w górnej części budynki. Ukrywają niedoskonałości oraz sprawiają, że budynek optycznie wydaje się wyższy.

 

Sztukateria styropianowa zewnętrzna – odmień wygląd budynku!

Sztukateria ścienna zewnętrzna ewidentnie wraca do łask i świadczy o modnie zaaranżowanym domu. Elegancki charakter zewnętrznej części, sugeruje, że możemy się spodziewać urządzonego z dbałością i starannością wnętrza.

Gustownie dobrana sztukateria na elewacji sprawi, że dom nabierze unikalnego charakteru i elegancji.

 

Sztukateria elewacyjna – cena

Jak wspominaliśmy już wcześniej, dzięki użyciu nowoczesnej technologii, koszt sztukaterii zewnętrznej nie oscyluje już wokół kwot nieosiągalnych. Cena zależy jednak od konkretnych elementów, na jakie się Państwo zdecydujecie. Tworzymy elementy sztukaterii elewacyjnej na indywidualne zamówienia, biorąc także pod uwagę budżet, jaki chcą Państwo przeznaczyć na ten cel.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia wszelkich szczegółów.